Dlaczego warto używać siatki podtynkowej marki Rednet do wykonania izolacji?

Tynki elewacyjne są ostatnią warstwą każdej fasady. Odpowiadają one z jednej strony za estetyczny wygląd budynku, z drugiej pełnią funkcję izolacyjną i ochronną. Niezwykle ważne jest, aby do ich wykonania użyć materiałów najwyższej jakości, takich jak np. tych dostępnych w ofercie marki Rednet. Czym jest siatka podtynkowa Rednet i w jakim celu ją się stosuje?

Co to jest siatka podtynkowa Rednet?

Wykonując tynk elewacyjny zaleca się użycie siatki podtynkowej Redent, będącej warstwą zabezpieczającą styropian, czy też wełnę mineralną przed wykruszaniem się wskutek działania nań czynników pogodowych, ruchów termicznych ścian bądź lekkich uderzeń. Dzięki niej zniwelowany zostaje problem nieestetycznych pęknięć, zwykle spowodowanych sadzaniem się budynku. Ważne jest, aby użyty produkt był najwyższej jakości, wykonany z tworzyw o wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Włókno szklane, z którego się ją produkuje może być pokryte impregnowaną alkalioodporną dyspersją na bazie lateksu bądź powłoką kauczukową. Duża wytrzymałość na zniszczenia czyni je idealnymi do wykonania elewacji w garażach. Siatki Rednet dostępne są w  kilku gramaturach między 80 a 210 g/m². To właśnie od niej zależna jest wytrzymałość siatki podtynkowej.

Zalety siatki podtynkowej Redent?

Siatki Rednet pod tym względem są niezastąpione. Użyte do ich produkcji włókno szklane idealnie stabilizuje każdy rodzaj elewacji. Wyróżniają się one idealną konstrukcją, a do tego także przenoszą naprężenia, jakim podlega warstwa wykończeniowa. Szeroki wybór rodzajów siatki pozwala dobrać produkt stricte pod potrzeby inwestora. 

Siatka podtynkowa Rednet może być stosowana do zbrojenia tynków wewnętrznych i zewnętrznych. Chcąc zapewnić trwałość wykonanej powłoki wykończeniowej ścian zewnętrznych, dobrze jest postawić na system termoizolacji od jednego producenta. Do zbudowania wysoce estetycznej elewacji należy zapewnić fachowcom, wystarczającą ilość m.in. takich akcesoriów jak kleje i zaprawy montażowe.