Wiosna radosna i kot na ogródku

Wiosna radosna i kot na ogródku

Przyszłą wiosna taka trochę bardziej prawdziwa, więc Pańcia ubrała mnie w szelki i poszliśmy do ogródka. Nie bardzo mi się to podobało i nawet na początku stawiałem stanowczy opór. Ja opór  a ona mnie wlecze, ale kto się kobiecie sprzeciwi i jej nie posłucha?

Julek na ogródku

Pochodziłem trochę, pozwiedzałem, powąchałem, posiedziałem na słońcu, ale ile można siedzieć na ogródku nic nie robiąc. Osobiście wolę dom i pospać sobie, a nie zwiedzać ogródek, co kto lubi.  Dla świętego spokoju jednak trochę posiedziałem, na szczęście słońce świeciło i było ciepło.

Aż w końcu stanowczo zażądałem powrotu do domu i galopem czyli szybkim krokiem wróciłem wreszcie, a jakże z powrotem na swoje włości.

Na ogródku proszę bardzo, ale niech sobie ludzie siedzą, przecież ja nie jestem kotem bezdomnym.

Pańcia mówi, że będzie mnie częściej wyprowadzać, OMG ratunku! Co ci ludzie widzą w tych dalekich spacerach to ja nie rozumiem zupełnie, chyba najlepiej #zostańwdomu i pozwiedzaj Muzeum wirtualnie. Ale co kto lub kot lubi jak widać na załączonych zdjęciach.

A następny wpis będzie o kotach bezdomnych. Koty bezdomne bywają na ogródku dosyć często, a niektóre siedzą na działkach, koło domków jednorodzinnych. Niechciane, niekochane, czasami bardzo brudne, smutne to… Jest ich dużo na tym świecie. Do tej pory jakoś i tutaj nie było ich widać, ale przydarzyła się taka ciekawa historia i to Wam opowiem w następnym wpisie albo nawet i wpisach. 

Muszę o tym napisać, bo mnie też o mały włos nie przydarzył się los bezdomnego kota albo by mnie uśpiono, ale ta historia skończyła się dobrze, bo trafiłem do Pańci i Pana i jest mi bardzo dobrze. Czego i Wam życzę, czyli dobrego losu i domku…

Kiciuś na ogródku

Co za ulga… Nawet nie wiecie, jak jest dobrze poleżeć na własnej podłodze, a nie na jakimś tam ogródku… Leżycie czasami na podłodze?? Ja lubię, szczególnie jak jest gorąco 🙂

Ludzie nie leżą na podłodze?? A to dziwne, bardzo dziwne :-)))

Na ogródku

Przybij łapkę!

Juliusz Cesar

Ten post ma 82 komentarzy

 1. Uwielbiam czytać Twoje wpisy. Zawsze sprawiają mi radość i przyjemność. A jak jeszcze dodamy do tego te piękne foty, to już w ogóle mam super dzień. Ogród na pewno macie piękny i warto go czasem pozwiedzać, tyle ciekawych rzeczy się tam dzieje.

 2. Anna

  Ten kotek ma super, że może sobie tak pospacerować. 🙂

 3. izabela

  O tak, własny ogródek to skarb ?Ja na blokach to nie bardzo z tym ogrodem

 4. Aleksandra Załęska

  O tak, własny ogródek to skarb 🙂 Też go doceniam w ostatnich czasach 🙂

 5. DodoDan

  Niestety u nas pada, więc nie ma mowy o spacerkach

Dodaj komentarz