Lekarstwem na koronowirusa są psy i koty?

Lekarstwem na koronowirusa są psy i koty?

O odporności krzyżowej, to chyba wiedzą wszyscy wolontariusze pomagający kotom i psom. Wie o tym Pańcia, która od lat im pomaga, ale jakoś nie przyszło jej do głowy, że może to mieć jakiś związek z koronawirusem.

Pojawiła  się taka informacja 

     „U właścicieli psów i kotów COVID-19 się nie rozwija?”

Przeczytajcie ją sami kliknij tutaj bardzo ważne.

 

… Czy to jest możliwe, by obecność kota lub psa chroniła nas przed koronawirusem?

… Bardzo prawdopodobne, chociaż to jest na razie hipoteza do sprawdzenia przez naukowców, ale skoro psy i koty, czyli wasi pupile chronią przed innymi chorobami, to dlaczego nie akurat przed tym paskudztwem?

… Na pewno warto przeczytać dla samej tylko wiedzy, że jest taka możliwość.

Kiedy ma się dużo do czynienia z kotami, kiedy im się pomaga, to i człowiek dużo czyta na ten temat, rozmawia z weterynarzami, najlepiej jest mieć swojego zaufanego, znajomego, kochanego i bardzo bliskiego weterynarza tutaj kliknij.

Psy i koty są ważnymi naszymi towarzyszami życia pod każdym względem, psychicznym, ale i fizycznym też. Nie ma to jak iść na spacer z psem, niezapomniane chwile, nie ma to jak głaskać kota i słyszeć jego mruczenie …

Dobrze jest też szukać informacji na forach kocich. Pańcia od wielu lat jest na Forum Miau. Jest tam bardzo wiele informacji na temat życia, chorób, wychowania, karmienia, bezpieczeństwa kota. Wiedzy nigdy za wiele.

Siedzimy w autokwarantannie. Pańcia wychodzi tylko raz w tygodniu po zakupy, ale chyba zaraz w ogóle nie będzie wychodziła, ja czuwam nad całością działań z  fotela.

Przybij łapkę! 

Przez Internet bezpiecznie 🙂

Ten post ma 65 komentarzy

 1. Koralina

  kiedy epidemia zaczyna przygasać (zobaczymy, czy nie będzie drugiej fali) cieszę się, że miałam przy sobie wszystkie moje koty 😉

 2. Angela

  Obawiam się, że wzmorzonbe zainteresowanie zwierzętami zniknie tak szybko jak szybko odejdzie od nas ten wirus. Szkoda tylko tych zwierząt, niesty niektórzy ludzie nie mają ani rozumu ani serca. A szkoda.

 3. Koralina

  kiedy słyszy się jak wzrosło usypianie zwierząt ze zwględu na koronawirusa aż włos się jeży… ja na szczęście posiadam radosne i merdające antidotum 😉

 4. Ania

  Juliusz musi się izolować wczoraj stwierdzono koronawirusa U W kotów w Stanach

  1. Juliusz Cesar

   Słyszałem, właściciele nie byli chorzy, ale koty ktoś zaraził, penie przynieśli na butach.
   Tak sami jest z katarem, człowiek może zarazić swojego kota, jeżeli jest chory na katar.

Dodaj komentarz